Orgazm łechtaczkowy – najczęstszy orgazm występujący u kobiet

Orgazm łechtaczkowy – najczęstszy orgazm występujący u kobiet

Łechtaczka – nieparzysty, zewnętrzny narząd płciowy samic ssaków. Pod wpływem podniecenia ulega przekrwieniu i jest bardzo wrażliwa na pieszczoty. Do łechtaczki dochodzi około 8 000 zakończeń nerwowych tj. dwa razy tyle co do penisa. Stymulacja łechtaczki doprowadza kobietę do orgazmu. Łechtaczka znajduje się powyżej pochwy i jest zakrytOrgazm łechtaczkowya wargami sromowymi mniejszymi. Ma trzon długości około 2 cm i żołądź o średnicy mniej więcej 4 mm. Jest znacznie większa od tego, co jest widoczne na zewnątrz. W głębi ciała dorasta do spojenia łonowego, rozdziela się i biegnie wzdłuż łuków łonowych.
Stymulacja erotyczna powoduje moment najsilniejszego podniecenia, który prowadzi do orgazmu. Stan ten można osiągnąć na szereg różnych sposobów. Niekoniecznie musi być to seks, czasami wystarczy stymulacja jej stref intymnych, czyli: łechtaczka, sutki czy okolice analne.
Do osiągnięcia orgazmu doprowadzi między innymi czułe masowanie, gładzenie i lizanie całej okolicy wzgórka łonowego. Kobiety na początku doceniają różnorodność pieszczot, jednak na końcu stymulacja łechtaczki powinna być taka sama, tzn. stałe tempo i jeden sposób drażnienia. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony, kobieta orgazmu nie osiągnie.

Statystycznie łechtaczka zaczyna reagować po 4 min pieszczot, natomiast już po około 8 min można liczyć na orgazm łechtaczkowy. Jednak nie wszystkie kobiety są takie same. Seksuolodzy twierdzą, iż stymulacja łechtaczki to warunek konieczny do osiągnięcia orgazmu. Bardzo rzadko występuje łechtaczka nadwrażliwa, dotyk wywołuje ból zamiast przyjemności.Orgazm łechtaczkowy

Znaczna część kobiet określa orgazm łechtaczkowy jako krótszy i intensywniejszy niż pochwowy, który trwa dłużej i jest łagodniejszy. Badania fizjologicznie wykazały, że skurcze mięśnia macicy, będące wynikiem stymulacji łechtaczki podczas masturbacji kobiety, są o wiele intensywniejsze i trwają dłużej niż te, które są wynikiem stosunku seksualnego.

Przykładowe metody stymulacji łechtaczki, które powodują orgazm łechtaczkowy:
– oralna stymulacja łechtaczki – najprostsza droga by kobieta osiągnęła orgazm łechtaczkowy. Pieszczoty należy zaczynać na zewnątrz łechtaczki i bardzo powoli powinny zbliżać się do niej. Można delikatnie pieścić językiem wejście do pochwy, a dopiero potem posuwać się w stronę łechtaczki. Masowanie wilgotnym językiem, ssanie, minimalne podszczypywanie zębami, pociąganie wargami mogą wzmacniać doznania.
– wsuń dwa palce do pochwy, a kciuk połóż na łechtaczce. Następnie przesuwaj, kręć oraz poruszaj dłonią.
– na początek pieść okolice łechtaczki, nie dotykając jej. Orgazm, który przyjdzie będzie intensywniejszy.
– bardzo ostrożnie szczyp łechtaczkę i ciągnij ją palcami.
– przesuwaj palcem wskazującym dookoła między wargami sromowymi większymi a mniejszymi. Należy pamiętać, by palce były lekko nawilżone.

About Lala20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

three × 1 =