Seks kontuzje się zdarzają.

Seks kontuzje się zdarzają.

seks kontuzjeUrazy prącia mogą być płytkie lub głębokie. Pierwsze zazwyczaj nie zagrażają zdrowiu mężczyzny, drugie zaś mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń, w zależności od tego, jakie zostały przerwane struktury wewnątrz penisa.

W chwili, kiedy dochodzi do zwichnięcia członka, skóra na prąciu traci ciągłość i zostaje przerwana w tzw. rowku za żołędnym. W wyniku tego rodzaju uszkodzenia członek ulega przemieszczeniu, przesuwa się w okolicę krocza i moszny. Przy takim zwichnięciu skóra zwisa na penisie, kształtem i wyglądem przypomina pustą rurkę. Sam penis wyczuwalny jest w okolicy krocza. Zwichnięciu prącia towarzyszy duży ból.

Mimo tego, iż w członku nie ma żadnych kości, można go złamać. Z jakiego powodu? W penisie znajdują się tkanki, które podczas erekcji wypełniają się krwią. To one mogą zostać zarwane podczas gwałtownego seksu.
Niekiedy, gdy penis ulega uszkodzeniu, słychać delikatny trzask, pojawia się okropny ból. Ponadto przy złamaniu bardzo szybko powstaje krwiak.
Niezbędna jest wizyta u lekarza, operacja oraz rekonwalescencja, która trwa około 6 tygodni. Po tych działaniach penis powinien “działać” bez zarzutu.

Kolejnym urazem jest zakleszczenie. Kontuzja ta, zdarza się niezwykle rzadko. Zakleszczenie spowodowane jest bardzo silnym stresem, spowodowanym np. strachem przed ciążą lub przed tym, że ktoś zaraz nas nakryje.
By uwolnić się z zakleszczenia zazwyczaj jest potrzebna interwencja lekarza, gdyż skurcz mięśni jest tak silny, że kobieta nie jest w stanie samowolnie ich rozkurczyć, dlatego też trzeba podać kobiecie odpowiednie leki rozkurczające.

Podczas stosunku fizycznego na niemiłe przygody nie tylko narażony jest penis. Jednym z najczęstszych urazów seksualnych jest rozdarcie pochwy. Do tego może doprowadzić ostry seks bez dostatecznego nawilżenia. Podczas rozdarcia pochwy może pojawić się krwawienie lub okropny ból podczas penetracji.
Jeśli doszło do rozerwania pochwy, nie należy go bagatelizować. W chwili, gdy rana jest duża konieczna jest wizyta u ginekologa. Natomiast, jeśli uszkodzenie jest niewielkie, wystarczy domowe leczenie. Należy na jakiś czas zrezygnować z seksu i bardzo dbać o higienę. Można także stosować maści bądź żele przyspieszające gojenie ran.
By uniknąć tego typu urazu wystarczy używać lubrykantu i trochę zwolnić.