erotyczne pojęcia

Erotyczne pojęcia, które warto znać cz II.

Erotyczne pojęcia, które warto znać cz II.

Portal erotyczny poleca “Erotyczne pojęcia, które warto znać cz II”.  Wiele ciekawych informacji, które mogą się przydać.

Altokalcifilia – pociąg do obuwia i wysokich obcasów.

Call-girlsdziewczyna na telefon. Klient dzwoni i telefonicznie ustala usługi, z których będzie korzystał oraz miejsce ich wykonania. Może to być np. mieszkanie dziewczyny lub klienta albo hotel.

Chlamydia – jest bakterią żyjącą we wnętrzu komórek człowieka. Mikroorganizm, który powoduje zapalenie cewki moczowej u mężczyzn, które nieleczone przechodzi w groźny stan zapalny najądrzy oraz jąder. Chlamydie atakujące organizm kobiet, wywołuje stany zapalne nabłonka, wyściełającego kanał szyjki macicy. Do zakażenia Chlamydia trachomatis najczęściej dochodzi drogą płciową.

Diafragma – elastyczny krążek gumowy lub lateksowy pokryty substancją pleminkobójczą. Umieszczany jest w pochwie w taki sposób, by osłaniał ujście szyjki macicy. Pamiętać trzeba o tym, żeby usunąć go sześć godzin po stosunku. Zabezpiecza on przed niektórymi chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz przed rakiem szyjki macicy.

Dildo – niewibrujący gadżet erotyczny. Sztuczny członek o różnych rozmiarach, wzorach i kolorach służy do penetracji. Dildo można stosować na wiele sposobów. Można trzymać je w ręku albo umocować na specjalnej uprzęży ze skórzanych lub elastycznych pasków albo umocować np. do ściany za pomocą przyssawki. Część z tych gadżetów posiada nakładki do stymulacji łechtaczki i odbytu.

Estrogen – grupa hormonów płciowych. Estrogeny nazywane są hormonami żeńskimi i najważniejszą rolę odgrywają w organizmie kobiet, ale także są niezbędne dla mężczyzn np. ich niedobór w jądrach może powodować bezpłodność. Wytwarzany jest przez przemianę androgenu w jajnikach i tkankach tłuszczowych.

Gynonudomania – upodobanie do zdzierania odzieży z partnera/partnerki.

Gang-bang – rodzaj seksu grupowego, w którym jedna osoba (niezależnie od płci) odbywa jednocześnie bądź po kolei stosunki płciowe z co najmniej trzema partnerami, z których każdy ma kontakt seksualny tylko z tą jedną osobą. Prościej – sex grupowy, w którym bierze udział jedna kobieta i co najmniej trzech mężczyzn.

Fisting – zaspokajanie seksualne drugiej osoby przez wprowadzanie dłoni i nadgarstka (lub nawet całej ręki) do jej pochwy lub odbytnicy.

Frotteryzm (ocieractwo) – czerpanie przyjemności przez pocieranie genitaliami o ciało innej osoby, nie połączone z penetracją.

Formikofilia – osiąganie podniecenia erotycznego w sytuacji, gdy na ciele i genitaliach znajdują się owady.
Podniecenie jest wywoływane przez swędzenie, łaskotanie czy żądlenie lub na widok innej osoby, która silnie reaguje na obecność czy dotyk owadów. Mrówki lub muchy przywabiane są przez smarowanie czymś słodkim stref erogennych.

Heteroseksualizm – trwały erotyczny pociąg do przedstawicieli odmiennej płci.

Triolizm – zachowanie seksualne, które polega na jednoczesnym współżyciu ze sobą trzech osób.