Erotyczne pojęcia, które warto znać cz. III

Erotyczne pojęcia, które warto znać cz. III

Trichofilia – obsesja na punkcie włosów łonowych lub też po prostu włosów. Trichofile nie akceptują brazylijskiej depilacji. Odcięte kępki włosów swoich partnerów seksualnych, które potem przechowują traktują jako “zdobycz”.

Trybardia (Nożyce) – ocieranie się o siebie kobiet podczas stosunku, wzajemne pobudzanie genitaliów. Nożyce, to nieoficjalna nazwa tego rodzaju masturbacji homoseksualnej kobiet, z wykorzystaniem ich łechtaczek. Najwygodniejszą pozycją, to rozwarcie nóg, które przypominają otwarte nożyce, stąd ta nazwa. Polega na takim ułożeniu ciał dwóch kobiet, by ich łechtaczki mogły się o siebie ocierać. Termin trybardia niepoprawnie używa się do określania żeńskiego homoseksualizmu.

Transseksualista – prosto mówiąc, to człowiek jakby rozdwojony seksualnie. Co to znaczy? Czuje się przedstawicielem jednej płci, a fizycznie posiada przeciwną. Transseksualiści najczęściej decydują się na zmianę płci operacyjnie. Najważniejszy fakt, to nie jest zboczenie ani dewiacja.

Transwestyta – transwestytyzm polega na upodobnianiu się do osoby płci przeciwnej poprzez ubiór i zachowanie w celu osiągnięcia satysfakcji emocjonalnej lub seksualnej. Na dzień dzisiejszy wśród danych klinicznych nie ma danych dotyczących transwestytyzmu wśród kobiet. Krótko mówiąc transwestyta, to mężczyzna przebierający się za kobietę. Transwestyta nie ma wątpliwości, co do swojej płci ani do preferowanej płci partnera seksualnego. Może być heteroseksualistą, homoseksualistą lub biseksualistą. Zdarza się, by urealnić swój kobiecy wygląd zażywa hormony, a nawet poddaje się operacjom plastycznym.
Wiele ludzi używa zamiennie pojęć transseksualista i transwestyta, jednak oznaczają zupełnie coś innego. Transseksualizm traktowany jest jako choroba, a transwestytyzm jako dewiacja seksualna.

Ujawnienie się (ang. coming out) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej przed innymi ludźmi. Coming out może także dotyczyć ujawnienia innego faktu np. przyznanie się do alkoholizmu, czy też raka lub innej poważnej choroby.
Pojęcia coming outu nie należy mylić z outingiem, czyli ujawnieniem czyjejś odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej przez osoby trzecie.

Upławy – każda, niekrwawa wydzielina z kobiecych dróg rodnych.
Upławy dzielą się na:
– fizjologiczne (prawidłowe),
– chorobowe (nieprawidłowe).
Prawidłowa wydzielina z pochwy jest bezbarwna lub biała i ma kwaśny zapach i smak.

About Emanuel M.

Autor opowiadań i artykułów o tematyce erotycznej.