Erotyczne pojęcia

Erotyczne pojęcia, które warto znać.

Erotyczne pojęcia, które warto znać.

Erotyczne pojęcia, które warto znać w ówczesnych czasach. Nie dajmy się zaskoczyć nieznajomością pojęć uznawanych dziś za podstawowe.

Anilingus – oralne pieszczenie odbytu.

Bondage – rodzaj zabawy erotycznej, w której podstawą jest wiązanie partnera – unieruchamianie. Krępowanie za pomocą sznurka, kajdanek, itp. Partnerzy mogą też sobie zawiązywać oczy lub kneblować.

Rimming -sposób najdelikatniejszej stymulacji analnej czyli pobudzanie odbytu za pomocą języka.

Feeder – słowo mające wiele znaczeń. Jedno z nich to mężczyzna, którego podniecają kobiety z nadwagą. Lubi ją karmić. Im grubsza jest kobieta, tym bardziej jest zadowolony. Niestety często doprowadza do stanu, w którym kobieta nie potrafi się już sama poruszać i jest całkowicie zdana na łaskę partnera. Kobiety strzeżcie się.

Fellatio – oralne pieszczenie męskich narządów płciowych.

Cunnilingus – oralne pieszczenie żeńskich narządów płciowych.

Rowek żołędny – bardzo wrażliwa część męskiego ciała nazywana też koroną penisa. Znajduje się na górze członka u podstawy żołędzi.

Hafada – rodzaj męskiego piercingu popularnego w krajach arabskich. Hafada polega na przekłuciu worka mosznowego.

Palcówka – dość pospolita nazwa a określa stymulację sfer erogennych, szczególnie łechtaczki i pochwy palcami. masowanie, pocieranie, szturchanie. Jest to jedna z głównych form masturbacji kobiecej.

Milf – to jest skrót angielskich słów tworzących zdanie. Milf znaczy mamuśka, która budzi podniecenie. Często mamuśka oznacza dojrzałą kobietę.

Petting – osiąganie satysfakcji seksualnej, bez uprawiania seksu. Partnerzy mogą się nawzajem głaskać, pieścić, całować, jednak nie dochodzi do penetracji.

Kuguar – kobieta w średnim wieku, która zachowuje się jak mężczyzna, zaspokajając swoje potrzeby seksualne w “ostry” sposób. Szuka kontaktów jedynie z dużo młodszymi partnerami. Jest to pewnego rodzaju symbol kobiety świadomej swojej seksualności, atrakcyjności, która otwarcie mówi o potrzebach seksualnych.

Hermafrodytyzm – posiadanie przez nowo narodzone dziecko gruczołów i narządów płciowych męskich oraz żeńskich. Hermafrodyta fizycznie jest chłopcem i dziewczynką jednocześnie.

Masochizm – czerpanie satysfakcji seksualnej z tego, że ktoś nas krzywdzi. Sprawia ból fizyczny i psychiczny.

Homofobia – lęk przed homoseksualistami. Lęk przed homoseksualistami może brać się np. z podejrzenia, że homoseksualiści próbują uwieść osoby heteroseksualne. Może też wynikać z ukrytych obaw przed własnymi skłonnościami homo. Rada – należy akceptować siebie w każdej postaci.

Ksenofilia – pociąg do współżycia z nieznajomymi osobami. Tu liczy się tylko seks. Po uwiedzeniu kolejnej partnerki bądź kolejnego partnera tracą nimi zainteresowanie.

Kandaulezizm – osiąganie satysfakcji przez uprawianie seksu w obecności osoby trzeciej (obserwatora).

Janesway – damskie majtki wykonane z bawełny, zawierające rodzaj prezerwatywy, którą umieszcza się w pochwie. Kobieta może założyć je przed seksem, a podczas stosunku może ich używać jako zabezpieczenia.

Wzgórek wenery (wzgórek łonowy) – wyniosłość tkanki tłuszczowej, która pokrywa kości łonowe kobiety.

About Emanuel M.

Autor opowiadań i artykułów o tematyce erotycznej.