Plemniki, penis – sex informacje dla każdego.

Plemniki, penis – sex informacje dla każdego. 

Przeprowadzono kolejne badania dotyczące długości penisa. Lekarze zmierzyli penisy 15 521 mężczyzn. Mężczyźni byli w różnym wieku i różnych ras. Penisa mierzono od kości łonowej do czubka żołędzia. I tak:
– średnia długość penisa w zwisie wynosi 9,16 cm,
– średnia długość penisa w erekcji wynosi 13,12 cm,
– średni obwód penisa w zwisie wynosi 9,31 cm,
– średni obwód penisa w erekcji wynosi 11,66 cm.

W badaniach udowodniono, że długość nie ma dużego znaczenia, istotny jest obwód. Dlaczego? Najwięcej zakończeń nerwowych znajduje się na pierwszych 3 cm od wejścia do pochwy więc gruby penis zapewnia idealną stymulację tego miejsca. To daje kobietom niesamowitą rozkosz. Warto pamiętać, że dla kobiet ma znaczenie gra wstępna – stopień pobudzenia.

Penis poszerza się i wydłuża wraz ze wzrostem podniecenia, jednak są i takie, które mimo erekcji właściwie nie zmieniają swoich rozmiarów.

Ilość nasienia zmienia się wraz z porami roku. Liczba plemników w miesiącach letnich jest najniższa, a w zimowych – najwyższa. Powód jest prosty – nasienie nie lubi wysokich temperatur. Plemniki nie są szczególnie odporne. Szybko umierają pod wpływem wysokiej temperatury, zimna, zmiany pH, suchości, w wodzie. Z tego względu lepiej unikać wygrzewania się w wannie z hydromasażem, nieprzepuszczającej powietrza bielizny oraz saun.

Abstynencja seksualna do pewnego stopnia poprawia jakość spermy. Wstrzymywanie wytrysku dłużej niż 7-10 dni nie jest korzystne, zastała sperma nie jest w stanie łatwo zapłodnić kobiety.

Uprawianie seksu poza owulacją nie gwarantuje uniknięcia ciąży. Niestety owulacja nie jest łatwa do określenia i sperma w organizmie kobiety do 5 dni. Plemniki poza ciałem mężczyzny i kobiety dosyć szybko obumierają. Niektóre kobiety owulują np. dwukrotnie w ciągu cyklu.

Według badań, intensywność wytrysków jest największa u mężczyzn w wieku 17 lat. Początkowe nasienie zawiera największe stężenie plemników.

Plemniki znajdują się nie tylko w nasieniu, ale także w preejakulacie, który wydziela się, zanim dojdzie do wytrysku.

Stosowanie lubrykantów ma negatywny wpływ na ruchliwość plemników. Nie jest on znaczący, jednak pary, które mają problem z poczęciem potomstwa, nie powinny ich stosować.

Po 35 roku życia płodność kobiety znacznie spada. Przeciętna czterdziestolatka ma 5% szans na zajście w ciążę.

Przeprowadzane badania wśród studentów pokazują, że Ci, którzy ćwiczą nie więcej niż 15 godzin na tydzień mają do 73% spermy więcej niż niećwiczący.

Jazda na rowerze ponad 200 km tygodniowo obniża jakość nasienia.

Jeśli podczas szczytowania sperma nie jest widoczna może to oznaczać, że nasienie zostaje w pęcherzu moczowym. Warto skonsultować się ze urologiem.

About Emanuel M.

Autor opowiadań i artykułów o tematyce erotycznej.