Pragnienia kobiet wciąż niezmienne.

Pragnienia kobiet wciąż niezmienne. Jakiego mężczyzny pragną kobiety?

pragnienia kobietCoraz częściej kobiety są samotne i rozczarowane. Mężczyźni zaś coraz częściej są niepewni i wycofani. Kobieca samowystarczalność budzi w mężczyznach “niepokój”, często czują się niepotrzebni. Kobiety prą, a mężczyźni odpuszczają.
Jednak pragnienia kobiet są niezmienne od wielu lat. Marzą o czułym, dojrzałym psychicznie, dobrze zbudowanym mężczyźnie. O partnerze, który będzie podejmował słuszne decyzje, będzie ich wsparciem. Połączenie siły z wrażliwością. Czy jest to możliwe? Tak, poprzez integrację przeciwieństw – animus i anim.

Znacznie częściej mężczyźni ułatwiają sobie drogę. Mówią o równouprawnieniu i cywilizacji – postępie społecznym. Niestety jak dla mnie głównie robią to ze strachu lub wygody. Często można usłyszeć “jest równouprawnienie”, nadszedł postęp itd., te słowa są w stanie załatwić wiele.

Na usprawiedliwienie mężczyzn poniżej znajdują się przykładowe przyczyny niepewności, bierności i wycofania:

1. Matki. Zbytnia nadopiekuńczość i wyręczanie syna oraz ograniczanie go doprowadza do tego, iż nie ma możliwości nabierania doświadczenia i usamodzielniania się.
2. Ojcowie. Bardzo często w obecnych czasach występują przypadki:
– ojciec, który stosuje przemoc
– nieobecność ojca.
Żadna z wymienionych sytuacji nie jest dobra. Mężczyzna, który nie chce być jak jego agresywny ojciec, nie potrafi stanowczo wyznaczyć swoich granic.
W chwili, gdy nie ma ojca, chłopcom brak jest męskich wzorców.
3. Współczesność. Dzisiejszym dzieciom brakuje swobody, są zazwyczaj ciągle monitorowane – brak podwórek, niewiele zajęć pozaszkolnych. Lekcje odrabiane pod nadzorem. W takiej sytuacji, gdzie i jak przyszli mężczyźni mają uczyć się samodzielności, zaradności oraz odpowiedzialności.

sextelefon