Wirtualny seks – cyber seks

Wirtualny seks – cyber seks

Cyber seks – seks komputerowy, jest to wirtualna aktywność seksualna, dwie lub więcej osób łączy się poprzez Internet, wysyłają do siebie komunikaty opisujące doświadczenia seksualne bądź wywołujące doznania o charakterze seksualnym. Służy on do pobudzania fantazji erotycznej (swojej bądź pozostałych uczestników). Często    wzmacniany poprzez korzystanie z kamery internetowej. cyberswait

 Cyber seks jest bardzo popularny. Z każdym dniem zdobywa większą ilość zwolenników. Jest on zupełnie bezpieczny (brak niechcianej ciąży, nie ma ryzyka zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową), nie wywołuje on też poczucia winy. Wirtualny seks można uprawiać przez e-mail, wiadomości SMS, przez telefon i na czatach erotycznych. Jest on dla niektórych sposobem na dodanie pikanterii w realnym związku. Natomiast dla innych to jedyna forma życia seksualnego z partnerami, bez kontaktu fizycznego.
Rozmawiając z wirtualnym przyjacielem (chat, portal erotyczny, portal społecznościowy) sprawdź upodobania i fantazje erotyczne by móc dobrze się bawić. Można sobie pozwolić na wszelkie fantazje, gdyż w wirtualnym świecie wszystko jest możliwe i dozwolone. Dobry sposób na doświadczenie wszystkich rzeczy, na które ma się ochotę. Można grać różne role. Należy jednak pamiętać by nie zastępować całkowicie świata rzeczywistego, światem wirtualnym.

Blog Erotyczny + 18

Z badań wynika, iż około 7% użytkowników sieci jest uzależniona od cyber seksu. Tendencje do tego uzależnienia mają te osoby, które spędzają w Internecie co najmniej 6 godzin dziennie. Polskie badania wykazały, że ok. 50% osób w wieku 15–49 lat odwiedziło czaty erotyczne, 28% wchodziło tam kilka razy, a 17% nie wyobraża sobie bez nich życia.

Uzależnienie od cyber seksu jest równoczesnym uzależnieniem od Internetu oraz seksu. Mamy z nim do czynienia, gdy m.in.:
– aktywność seksualna w Internecie poprawia samopoczucie (powoduje redukcję napięcia psychicznego, przynosi ulgę czy poprawia nastrój),
– coraz większa ilość czasu poświęcana jest cyber seksowi,
– w sytuacji ograniczonego dostępu do Internetu występuje poczucie niepokoju, agresji itp.
– okresy powstrzymywania się od cyber seksu przeplatane są okresami aktywności seksualnej online,
– uprawianie cyber seksu wpływa niekorzystnie na relacje społeczne, stan zdrowia, edukację, itp.
– cyber seks staje się najważniejszy w życiu.

sex telefon

internetowe randki

Dodaj komentarz