Jądra – penis – jak dbać i trzymać higienę.

Jądra – penis – jak dbać i trzymać higienę.

Jak wiadomo to od jąder zależy płodność i potencja. W jądrach produkowane są plemniki oraz męskie hormony.

Penisa trzeba myć – rzecz oczywista. Należy go umyć odprowadzając delikatnie napletek. Do wykonania tej codziennej czynności użyć można mydła lub żelu. Jeśli te środki wywołują podrażnienia, nieprzyjemne szczypanie, można użyć specjalnych płynów o neutralnym pH tj. żelów do higieny intymnej. Należy pamiętać, by zawsze dokładnie spłukać czystą wodą penisa, po to, by nie zostały pod skórą napletka żadne środki pielęgnacyjne. Dokładne i częste mycie penisa ma wiele zalet. Główna to zapobieganie infekcjom. Kolejna to stosunek oralny. Pachnący penis to gwarancja „lodzika”.

Jądra nie lubią przegrzania i najlepiej funkcjonują w temperaturze o około cztery stopnie niższej od ciepłoty ciała. Dlatego też nie są odpowiednie obcisłe bokserki, gdyż ciasno przylegają do ciała i powodują nadmierny ucisk i przegrzanie tych okolic.  Ciasne spodnie również są niewskazane. Jądra nie lubią też sauny oraz wielogodzinnego „leżenia” w gorącej wodzie. Nieodpowiednie są też przegrzane pomieszczenia oraz laptop trzymany na kroczu. Sprawność jąder może pogorszyć siedzący tryb życia albo godziny spędzone za kierownicą.

Korzystne są chłodne kąpiele. Stary sposób – zanurzanie jąder dwa razy dziennie na kilka minut w chłodnej wodzie. Można to robić w misce, w wannie bądź pod prysznicem. Jeśli mamy do dyspozycji prysznic wówczas doskonałe są naprzemienne zimne i ciepłe strumienie wody na całe ciało. Należy pamiętać o tym by woda nie była ani lodowata, ani gorąca.

Odrobina gimnastyki dla jąder. Każdy ruch i ćwiczenia są pozytywne. Czym życie jest aktywniejsze ruchowo, tym nasz cały organizm jest w lepszej kondycji. Przykładowe ćwiczenie niewymagające zbytniego wysiłku:
– w pozycji stojącej rozstaw nogi na szerokość bioder i wykonaj kilka skłonów w bok, do lewej i do prawej nogi.
– wykonaj po 15 podskoków na lekko ugiętych nogach.
– delikatnie pociągaj za skórę jąder po siedem razy.
– włóż pod jądra dłonie i leciutko je „podrzucaj”.
– w każdej wolnej chwili ćwicz nogi – wymachuj nimi, kręć kółka i zataczaj ósemki. Ćwicz całe nogi, nie tylko stopy.

seks telefon