Erekcja raz jeszcze.

Erekcja raz jeszcze.

erekcjaErekcja (wzwód) – zdolność do napełnienia prącia krwią i jego uniesienia. Taki stan członka niezbędny jest do odbywania stosunków fizycznych. Napływ krwi do penisa powoduje zwiększenie jego rozmiarów i twardości. U mężczyzn erekcję wywołują bodźce dotykowe, wizualne bądź myśl o charakterze erotycznym.

Erekcja u dorosłego mężczyzny zależna jest między innymi:
– od stężenia testosteronu,
– wydolności serca i układu krążenia,
– nałogów
– ilości stresu.

Reasumując, problemy z erekcją mogą mieć wiele przyczyn np.:
– uszkodzenia fizyczne – uszkodzenia nerwów lub utrata przepływu krwi do prącia,
– cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi,
– stres, lęk i depresja,
– picie zbyt dużej ilości alkoholu lub palenie,
– stosowanie niektórych leków – skutki uboczne
– prostata, nowotwór.

Prosto mówiąc, długotrwały stres wpływa bardzo negatywnie na erekcję. Choroby serca zaś sprawiają, że do penisa dopływa znacznie mniejsza ilość krwi, przez co erekcja jest osłabiona lub wcale nie występuje. Nałogi typu: palenie tytoniu, spożywanie alkoholu czy narkotyki zaburzają wzwód, głównie przez obniżenie poziomu testosteronu. Gniew również może sprawić, że erekcja nie dojdzie do skutku. Krew napływa do twarzy, ale nie do penisa. Negatywny obraz siebie oraz lęk przed „niesprostowaniem zadania” również może wywołać problemy ze wzwodem.

Trzeba podkreślić, że na erekcję duży wpływ ma też dieta. Spożywane pokarmy i napoje muszą dostarczać właściwe ilości elementów budulcowych dla ciała, tj. białek, węglowodanów, tłuszczów oraz pełen pakiet witamin i minerałów.
Testosteron i tlenek azotu II to regulatory wzwodu. Testosteron powstaje z cholesterolu, który pozyskiwany jest z pokarmów tłuszczowych. Należy jednak pamiętać by nie przesadzać z nadmiarem tłuszczu, gdyż efekt może być zupełnie odwrotny.

tani sex telefon