Orgazm i jego znacznie dla związku.

Orgazm i jego znacznie dla związku.

orgazmOrgazm, inaczej szczytowanie to chwila najsilniejszego podniecenia seksualnego połączona z uczuciem rozkoszy i reakcjami fizjologicznymi. Reakcje fizjologiczne to np. skurcze pochwy i dna macicy u kobiety, a wytrysk nasienia i skurcz moszny u mężczyzny. Szczytowanie to „naturalne odurzenie”, które powstaje w chwili, gdy w naszym organizmie zmienia się poziom amfetaminy, morfiny i kokainy.
Znaczenie orgazmu.
Orgazm służy zapłodnieniu. Duże znaczenie podczas stosunku fizycznego jest głos, a kiedy partnerka jęczy z rozkoszy podczas szczytowania, mężczyzna znacznie szybciej ma wytrysk. Podczas orgazmu pochwa jest w takim położeniu, które najbardziej sprzyja temu, by sperma dostało się do szyjki macicy.
Szczytowanie często łączy w pary.
Orgazm uznawany jest jako olbrzymia przyjemność.

Orgazm u kobiet.
Orgazm kobiecy znacznie się różni od męskiego. Najbardziej różne wg naukowców są drogi wyzwalania orgazmu. Każdą kobietę pobudza coś innego, inaczej osiąga orgazm. Są kobiety, które pobudzi tylko i wyłącznie stymulacja łechtaczki, u innych osiągany jest poprzez stymulację łechtaczki i pochwy jednocześnie bądź stymulację zupełnie innych obszarów.
Obalane mity na temat orgazmu.
1. Mężczyźni, którzy mają przedwczesny wytrysk nie muszą być egoistami. Ci mężczyźni faceci wcale zazwyczaj nie są zadowoleni z tego powodu. Ich przedwczesny wytrysk jest dla nich bardzo często powodem do frustracji.
2. Jeżeli mężczyźnie trudno jest osiągnąć orgazm, to znaczy, że nie był on wystarczająco podniecony.
W przeciwieństwie do tego, co sądzi wiele kobiet, mężczyźni, którzy mają kłopoty z wytryskiem, odczuwają taką samą ochotę na seks jak wszyscy inni. Brak orgazmu jest u nich spowodowany słabą reakcją mózgu na bodźce erotyczne, co nie zależy od ich woli.
3. Orgazm u mężczyzny nie zawsze wiąże się z wytryskiem. Te dwa zjawiska mogą występować niezależnie od siebie.
4. Mitem jest stwierdzenie, że im większy penis, tym lepszy orgazm. Znaczna część kobiet i mężczyzn nie uważa, by duży członek był gwarancją sukcesu. Kobieca pochwa jest elastyczne i wrażliwa na dotyk, dlatego też wielkość penisa nie ma znaczenia.

sex telefon