Kobiecy orgazm – fakty i mity.
1.Orgazm uzależniony od wielkości penisa – MIT
Oczywiście jest to mit. Sama budowa męska i damska mówi za siebie tzn. średnia długość męskiego członka wynosi w stanie erekcji około 13-15 cm, zaś długość kobiecej pochwy zazwyczaj nie przekracza 10 cm. Istotne jest również to, że najbardziej wrażliwe punkty znajdują się przy wejściu do pochwy i na głębokości kilku centymetrów.
2.Brak orgazmu ma zawsze podłoże psychiczne – MIT
Udowodniono, że to mit, ale prawdą jest fakt, iż stałe bądź przejściowe zaburzenia orgazmu często wynikają z czynników psychogennych tj.: negatywne doświadczenia związane z pierwszymi kontaktami seksualnymi, duży lęk przed niechcianą ciążą, stany depresyjne, brak poczucia bezpieczeństwa w związku i stres.
Często brak orgazmu jest wynikiem chorób, takich jak: cukrzyca, nowotwór, stany zapalne w obrębie narządów płciowych bądź zaburzenia hormonalne. Zaburzenia hormonalne są przyczyną najczęściej występującą.
Jeśli pojawia się problem z kobiecym orgazmem to powinna poczynić ona kilka kroków. Po pierwsze powinna szczerze porozmawiać o swoim problemie z partnerem. Im wcześniej, tym większa szansa na rozwiązanie tego problemu. Zrozumienie ze strony mężczyzny jest bardzo ważne. Jeśli to nie pomoże wówczas kobieta powinna się udać do u seksuologa. Specjalista ten może zalecić terapie bądź przepisać środki farmakologiczne lub zalecić ćwiczenia dla obojga partnerów. Zazwyczaj zalecana jest masturbacja z użyciem wibratora bądź wspólnie z partnerem.
3.Orgazm wielokrotny nie istnieje – MIT
Kilka orgazmów przeżywanych kolejno np. w ciągu kilku minut jest doświadczeniem rzadkim i najczęściej wymaga wielu lat praktyki. Z wielu badań wynika, iż orgazm u kobiety jest wyćwiczony. Można stwierdzić, że nie jest fizjologicznym odruchem tak, jak orgazm mężczyzn. Kobieta musi włożyć trochę czasu i wysiłku w uzyskanie umiejętności przeżywania orgazmu a orgazm wielokrotny jest kolejnym etapem.
Kobietom świadomym swojej seksualności, otwartym i spontanicznym łatwiej go osiągnąć. Znaczenie ma też charakter związku. Jeśli kobieta czuje się kochana i pożądana przez swojego partnera oraz ma poczucie do partnera, wówczas ma większe szanse na osiągnięcie orgazmu wielokrotnego.
4.Orgazm łechtaczkowy gorszy od pochwowego – MIT
Nieistotny jest rodzaj orgazmu, jak to mówią „orgazm to orgazm”.