Kilka ciekawych informacji o penisie

Kilka ciekawych informacji o penisie

Penis – główny organ seksualny, narząd kopulacyjny. Penis składa się z dwóch ułożonych równolegle do siebie ciał jamistych oraz trzeciego, węższego ciała gąbczastego, które otacza przebiegającą przez środek prącia cewkę moczową i odpowiada za kształt główki penisa (żołędzi). Ciała jamiste zbudowane są z gąbczastej tkanki otoczonej gruba osłonką (osłonka biaława). Specjalne mechanizmy regulują napływ i odpływ krwi z ciał jamistych, umożliwiając bardzo szybkie wypełnianie się prącia krwią, dzięki czemu staje się ono grubsze i sztywne – co nazywa się wzwodem (erekcją).

1.Rozmiar penisa.

Przeciętny polski członek w spoczynku ma około 8-9 cm, natomiast we wzwodzie 13-14 cm. Obwód zazwyczaj mieści się w przedziale 11-12 cm. Oczywiście występują odstępstwa i mieszczą się one w granicy 3 – 4 cm. O wadzie rozwojowej można mówić, jeśli penis podczas wzwodu osiąga 6-7 cm. Penisy powyżej normy raczej nie są traktowane jako coś niepokojącego. Nie zdarzają się one często. Najdłuższy członek na świecie wynosi 32 cm. „Posiadacz” tego penisa mieszka nadal z matką, o czym to świadczy. Rozmiar nie ma znaczenia, istotne jest to, jakim mężczyzna jest kochankiem.

2.Skład i ilość spermy.

Jednorazowa dawka spermy podczas wytrysku, ma najczęściej około 2-5 ml. Niewłaściwa objętość występuje wówczas, gdy jest jej mniej niż 2,0 ml. Należy pamiętać, że przy ocenie wartości spermy liczy się zawartość plemników ich ruchliwość i budowa a nie ilość.
Jedna porcja nasienia to około:
– 6 mg tłuszczu,
– 150 mg protein,
– 3 mg cholesterolu,
– 11 mg węglowodanów,
– 3 7 % zalecanego dziennego spożycia potasu,
– 3 % zalecanego dziennego spożycia miedzi i cynku.

3.Seks, gdy partnerzy nie są dopasowani rozmiarowo.

Według Kennetha Purvisa problem ten nie istnieje. Mianowicie, wagina dopasowuje się do każdego penisa. Całkowita głębokość pochwy to około 10 cm, zaś wrażliwość na bodźce dotyczy jej pierwszych 3-4 centymetrów od ujścia. Daniel Cysarz twierdzi, iż czasami występuje niedopasowania, a nawet konkretne dolegliwości z nim związane. W chwili, kiedy penis jest zbyt duży, należy zadbać o pełne rozbudzenie i nawilżenie partnerki. To zawsze jest istotne. Wybieramy pozycje, w których nie dochodzi do głębokiej penetracji i można ją kontrolować.
W momencie, gdy penis jest zbyt krótki działamy dokładnie odwrotnie. Pozycja np. na pieska umożliwia głęboką penetrację. Można też skorzystać z gadżetów i palców: -) oraz żelów pobudzających, które pobudzą tak, że ani przez chwilę nie pomyślimy o rozmiarach.

Randki dla Dorosłych

4.Członek może się złamać.

Złamanie prącia może się zdarzyć podczas wyjątkowo ostrego seksu lub sesji masturbacji. Niezbędna jest nagła pomoc lekarska i operacja naprawiająca naczynia.
Charakterystyczne cechy złamania prącia:
– silny ból,
– natychmiastowe ustąpienie erekcji,
– bardzo szybko tworzący się krwiak
– złamane prącie często saksofono-podobny kształt, odginając się w kierunku przeciwnym do miejsca przerwania otoczki białawej
– urazowi temu może towarzyszyć uszkodzenie cewki moczowej,
– czasami możliwy słyszalny „trzask”.
Złamanie prącia jest bardzo bolesne, ale zazwyczaj bez konsekwencji długoterminowych, jeśli penis zostanie szybko zszyty.

5.Wzwód.

Wzwód – zdolność do osiągnięcia i utrzymania właściwej sztywności penisa niezbędnej do stosunku płciowego. Erekcja bywa też zupełnie przypadkowa i może zdarzyć się nawet w nieodpowiedniej chwili.
Erekcja spowodowana jest różnymi czynnikami:
– czynniki mechaniczne – np. masturbacja.
– czynniki psychogenne – np. zapach, widok, dźwięk, dotyk, głos ludzki.
Reasumując, wzwód penisa a w konsekwencji wytrysk, to skutek podniecenia seksualnego.
Podczas odpowiednich stymulacji mózg wysyła odpowiednie sygnały do nerwów sterujących działaniem mięśni gładkich prącia. Komórki nerwowe rozpoczynają produkcję tlenku azotu, który aktywuje cyklazę guaninową. Enzym ten aktywizuje wytwarzanie substancji cGMP. Odpowiada ona za rozszerzanie się naczyń krwionośnych i w efekcie zwiększenie napływu krwi do ciał jamistych prącia.

Więcej artykułów o sex tematyce znajdziecie na stronie głównej naszego portalu.

sex rozmowy przez telefon

Dodaj komentarz