Impotencja – powszechny problem.

Impotencja – powszechny problem.

Coraz częściej słyszy się opinie, że impotencja jest chorobą cywilizacyjną. Statystyki pokazują, iż nawet 78% mężczyzn po 40-tym roku życia cierpi na dysfunkcję erekcji. Liczba mężczyzn skarżących się na problemy z potencją rośnieimpotencja z roku na rok.

Ocenia się, że 55-65% przypadków impotencji ma podłoże organiczne. U starszych mężczyzn przyczyną trudności z erekcją jest andropauza, zmniejsza się wytwarzanie męskiego hormonu tj. testosteronu. Duży wpływ na problemy z erekcją ma postępująca miażdżyca, która zmniejsza ukrwienie penisa. Niekorzystne zmiany organiczne wywołane chorobami i starzeniem się także przyczyniają się do impotencji.

Stosuje się podział na dwie grupy czynników wywołujących impotencję: zewnętrzne i psychogenne. Do pierwszej grupy należy głównie: długotrwały stres, nadużywanie alkoholu, uzależnienie od papierosów/narkotyków oraz przemęczenie. Przyczyną impotencji mogą też być schorzenia dróg moczowych, zaburzenia krążenia oraz urazy ciała. Jedynie u około 10% mężczyzn, mających problemy z erekcją bezpośrednią ich przyczyną jest wiek.
Do drugiej grupy czynników powodujących impotencję zaliczają się zaburzenia psychologiczne np. głębokie kompleksy. Dotyczą one przeważnie młodych mężczyzn, którzy rozpoczynają życie seksualne. O impotencji mówi się również w przypadku przedwczesnych wytrysków czy braku orgazmu.

Kilka istotnych wskazówek:

– prowadź zdrowy tryb życia np.: nie pal papierosów, nie nadużywaj alkoholu i narkotyków,
– czas wolny spędzaj aktywnie,
– odpowiednio się odżywiaj,
– kontroluj ciśnienie tętnicze,
– kontroluj wagę ciała,
– dbaj o swoje życie intymne,
– problemy pojawiające się w Twoim związku staraj się rozwiązać jak najszybciej,
– jeżeli leki, które są powodem wystąpienia zaburzeń erekcji, zgłoś to natychmiast lekarzowi,
– w razie problemów z erekcją udaj się do lekarza.

Wizyta u lekarza jest jedną z niezbędnych czynności wykonanych podczas problemu z erekcją. Nie należy się jej w żadnym wypadku krępować. To tak jakbyśmy udali się do internisty z przeziębieniem. Sex spełnia wiele funkcji w życiu więc nie warto z niego rezygnować.

Najnowsze badania udowodniły, iż poszczególne aminokwasy mają pozytywny wpływ na impotencję i płodność. Poniżej kilka z nich:
L-karnityna – pełni funkcję przeciwutleniacza spermy oraz odgrywa znaczącą rolę zarówno w dojrzewaniu plemników, jak i ich ruchliwości. Potocznie mówiąc jest źródłem energii dla plemników. Suplementacja L-karnityny poprawia jakość nasienia. Dowiedziono, iż im niższe stężenie L-karnityny w spermie, tym mniejsza ruchliwość plemników.
L-arginina – zmniejsza tłuszczową masę ciała, zwiększa erekcję oraz polepsza spermatogenezę, przyspiesza cyrkulację krwi w organizmie.
Fenyloalanina – zwiększa popęd seksualny, wspomaga leczenie problemów z koncentracją
oraz pamięcią. Zmniejsza uczucie głodu.
Nie należy przesadzać z dawkowaniem, gdyż prowadzi to do spadku poziomu serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia, który również pełni ważne funkcje w naszym organizmie.

Dodaj komentarz