Seks oralny

Seks oralny

Seks oralny – pieszczoty erotyczne uprawiane za pomocą ust i języka. Jeden ze sposobów doprowadzania partnera lub partnerki do orgazmu. Pieszczoty tego rodzaju odbywają się za pomocą całowania, lizania, ssania czy dmuchania. Intensywność, formy oraz rola seksu oralnego mogą być w przypadku poszczególnych par bardzo różne. Udowodniono, że sex oralny powoduje pogłębianie emocjonalnej więzi. Dostarcza bardzo silnych wrażeń zmysłowych.  U kobiet szczególnie wrażliwym miejscem na oralne zabawy jest łechtaczka, a u panów prącie. 

Cunnilingus – pobudzanie kobiecych narządów płciowych przez mężczyznę.
Fellatio – pobudzanie mężczyzny przez partnerkę.

Ogólne informacje na temat pieszczot kobiety:

Nie chwytaj zębami zbyt brutalnie jej łechtaczki. Łechtaczka ma dwa razy więcej zakończeń nerwowych niż penis i nie wymaga tak mocnej stymulacji. Zacznij od delikatnych pieszczot, ze wzrostem podniecenia mogą być one intensywniejsze. Najlepiej dowiedz się, czy Twoja partnerka lubi „podgryzanie”. Nie ograniczaj się wyłącznie do jednego ruchu.

Nie zajmuj się tylko łechtaczką, nie omijaj rejonów obok. To też jest bardzo istotne, nie skupiaj się tylko na tym miejscu. Bezustanne masowanie w jednym punkcie może spowodować ból.

Nie pieść swojej partnerki „do bólu”. Łechtaczka, poddawana uciskom języka i warg, po pewnym czasie robi się obolała. Jeśli chcesz ją doprowadzić oralnie do rozkoszy, nie stymuluj w nieskończoność.

Dmuchanie powietrza w pochwę może wywołać infekcję dróg moczowo-płciowych. Jeśli więc odczuwasz potrzebę głębokiego wydechu, to przerwij na moment pieszczoty i wydmuchaj powietrze na zewnątrz.

Urozmaicaj pozycje np. na stole, kiedy siedzi na fotelu itd. Pamiętaj jednak, by zmiany nie były zbyt częste. Muszą być dostosowane.

Ogólne informacje na temat pieszczot mężczyzny:

Biorąc penisa w usta, schowają zęby pod wargami.seks oralny

Istotna sprawą jest nawilżenie. Pieszczenie penisa na sucho nie jest dobrym pomysłem. Nawilż go śliną bądź lubrykantem. Odpowiednie nawilżenie również zmniejsza ryzyko ugryzienia.

Czystość zapewni udany seks oralny. Naturalna wydzielina napletka, zaczyna gromadzić się pod nim już kilka godzin po umyciu, a jej specyficzny zapach może zniechęcić do seksu oralnego.

Nie wbijaj długich paznokci w członka.

Pamiętaj by urozmaicać tempo oraz głębokość. Raz płytko, raz głęboko, raz wolno, raz szybko.

Pozycja sześćdziesiąt dziewięć nie jest najwygodniejszą pozycją do oralu. Ciężko się w niej całkowicie odprężyć i w pełni korzystać z doznań napływających (jako pieszczeni), gdy angażujemy się bez reszty w pieszczenie partnera. Rzadko doznaje się orgazmu jednocześnie.

Nie należy ograniczać się wyłącznie do penisa. Jądra też lubią pieszczoty. Możesz je wziąć kolejno do ust bądź dwa naraz.

Taka forma seksu jest zdrową i podniecającą aktywnością seksualną w intymnym związku. Jeśli nie jesteś przekonana/przekonany do seksu oralnego, nie rób tego.

Seks oralny nie zwiększa zachorowalności na żadną chorobę. To wirusy, które są przenoszone taką drogą mogą zwiększać zapadalność na raka. Jeżeli mamy jednego, stałego, zdrowego i sprawdzonego partnera/partnerkę wówczas seks oralny jest zupełnie zdrowy.

sex rozmowy przez telefon

Dodaj komentarz