Perwersje czy dewiacje, gdzie leży granica?

Perwersje czy dewiacje, gdzie leży granica? 

perwersjeParafilia – zaburzenie preferencji seksualnych – rodzaj zaburzenia na tle seksualnym, w którym wystąpienie podniecenia seksualnego i pełnej satysfakcji seksualnej uzależnione jest od pojawienia się specyficznych obiektów, osób, rytuałów bądź sytuacji, niebędących częścią normatywnej stymulacji.

Życie seksualne człowieka jest bardzo zróżnicowane. Granice normalności w zakresie seksu są bardzo rozległe, trudno jest rozdzielić sprawy gustu i indywidualnych preferencji od dewiacji, która wymaga leczenia. Często pada pytanie, czy delikatne perwersje to coś nienormalnego.
Formy seksu i zachowania traktowane jako perwersje:

1. Seks analny – nadal uważany za ostrą perwersję. Większość mężczyzn marzy o tym, jednak chce spróbować seksu analnego i prosi o to partnerkę. Badania pokazują, iż wzrasta liczba osób, które uprawiały seks analny.
2. Wulgarne słowa podczas stosunku fizycznego. Niejedna kobieta słysząc słowo „suko” skierowane bezpośrednio do niej obraża się na swojego partnera.

3. Wiązanie i klapsy. Często nawet bardzo nieśmiałe kobiety, mają ochotę na nieco ostrzejszy seks. Około 40 % Polek otwarcie przyznaje, że lubi w łóżku klapsy i to niekoniecznie delikatne. Kontrolowana przemoc w łóżku to marzenie nie tylko kobiet, które miały do czynienia z przemocą w rodzinie bądź związku. Teoria ta została obalona. Bywa i tak, że poniżenia ze strony partnera oczekują głównie kobiety, które w życiu zawodowym są na wysokich stanowiskach i zarządzają pracą mężczyzn.

tanie seks telefony

sex telefon

Dodaj komentarz

randki