Dlaczego warto uprawiać sex – pozytywy dla zdrowia.

Dlaczego warto uprawiać sex – pozytywy dla zdrowia.

sex

 

Według badań około 90% dorosłych Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego (źródło zadowolenia nie było brane pod uwagę), choć większość z nich narzeka na jego niedosyt. Niestety 10% z badanych uprawia seks codziennie.

 

Dlaczego warto uprawiać sex:

1. Wiadomo, że podczas pieszczot uwalniana jest oksytocyna, która łagodzi ból wszelkiego rodzaju. Ma ona także wpływ na stopień przywiązania do partnera. Z tego powodu czasem tak trudno się rozstać.
2. Udane pożycie seksualne chroni przed depresją, pomaga walczyć ze stresem. Dzieje się to za sprawą uwalnianej serotoniny. Współżycie pomaga rozładować stres i negatywne napięcie emocjonalne spowodowane np. wynikiem pracy, brakiem czasu bądź nadmiarem obowiązków. Dzieje się tak, ponieważ podczas uprawiania seksu wydziela się serotonina, która jest odpowiedzialna za pozytywny nastrój i dobry humor. Natomiast kłopoty w sypialni mogą prowadzić do zaburzeń emocjonalnych.
3. Podczas stosunku fizycznego wspieramy układ immunologiczny. Sex wpływa na produkcję immunoglobulin, które są niezbędne do skutecznego zwalczania infekcji.
4. Seks to leczniczy masaż prawie całego ciała. Zapewnia rozluźnienie, znosi nieprzyjemne uczucie napięcia. Systematyczny sex szczególnie wzmacnia mięśnie ud, ramion oraz pleców.
5. Systematyczny sex przedłuża życie mężczyzny o dwa lata. Podczas stosunku seksualnego wydziela się hormon długowieczności, tzw. DHEA. Kobiety, które kochają się często, później przechodzą menopauzę. Dzięki produkcji estrogenu w mniejszym stopniu są zagrożone osteoporozą. Kobiece włosy dłużej zachowują blask, zmarszczki są mniej widoczne. Ponadto skóra staje się elastyczniejsza, ciało jędrniejsze. Jest to zasługa rozszerzenia naczyń krwionośnych, przez to krew jest lepiej rozprowadzana po całym organizmie.
6. W czasie stosunku fizycznego poprawiamy krążenie, zapewniając lepsze ukrwienie i dotlenienie wszystkich komórek.
7. Zdrowy seks pomaga także na żylaki i układ krążenia. Uprawianie seksu zwiększa częstotliwość i siłę skurczów serca oraz pomaga w przepływie limfy, odprowadzającej z organizmu szkodliwe substancje.
8. Sex działa również przeciwbólowo, gdyż w trakcie stosunku wydzielają się endorfiny, które są naturalnymi substancjami łagodzącymi ból.
9. Sex poprawia także koncentrację oraz pozytywnie wpływa na kreatywność. Spowodowane jest to lepszym dotlenieniem mózgu podczas stosunku. Przez to szybciej zapamiętujemy, zwiększa się nasza podzielność uwagi, tempo uczenia się, a także szybkość reakcji na bodźce.

About Lala20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

13 + 1 =